Sağlık

Nasıl Sağlıklı ve Mutlu Olunur ?

Mutluluk ve sağlık, düşündüğünüzden daha yakından ilişkilidir! Sağlıklı bir yaşam tarzı ruh halinizi hızlandırabilir ve yaşam memnuniyetini artırabilir; pozitif bir zihniyet ise hayatınızı uzatabilir ve sağlıksız alışkanlıklardan kaçınmanıza yardımcı olabilir. Zihninizi iyimser ve aktif bir bakış açısıyla yeniden düzenleyerek başlayın. Diyetiniz, alışkanlıklarınız ve sosyal ağınız hem zihinsel hem de fiziksel sağlığınızı da etkileyebilir.

Pozitif odaklanın.

Olumlu düşünme , daha mutlu bir zihniyet yaratmak için büyük bir adımdır. Negatife odaklanmak yerine, düşüncelerinizi iyimser düşünceye doğru değiştirin.

• Öz eleştiriden kaçınmaya çalışın. Kendinizi olumsuz düşünmeye başladığınızda, olumlu bir yorum olarak yeniden değerlendirin. Örneğin, “Ben çok aptal olduğuma inanamıyorum” diyorsanız, “Ben akıllıyım! Eğer aklımı ona koyarsam, her şeyi öğrenebilirim!”

Stresinizi hayatınızda yönetin.

Stres, ruh halinizi ve fiziksel sağlığınızı etkileyebilir. Bu kaygı, öfke ve sinirlilik gibi baş ağrısı, kas ağrısı, yorgunluk ve uyku sorunlarına neden olabilir. Stresi bölmede tutmak için, hayatınızda hangi aktivitelerin azaltabileceğini düşünün.

Rahatlamak için zaman bul.

Özbakım ve rahatlama için her gün en az bir saat ayırın. Kendiniz için bir rutin yapın, böylece rahatlama günlük bir ritüel haline gelir. Bu süre zarfında başka bir şey planlamayın.

Yazar hakkında

Bora Aşık

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir